YouTube

Rozhovor s Bironem :)

30. srpna 2016 v 13:36 | KELLNE
Vyzpovídal jsem českého YouTubera Birona. Tady je rozhovor:

Ahoj Birone, vítej u rozhovoru. 🙂 Nebudeme to natahovat a rovnou začneme:

1. Mohl by jsi se těm, co tě neznají nějak představit, nebo říct pár vět o sobě ?

Zdravím všechny čtenáře! Jsem 16 letej kluk z Prahy, co už přes 5 let natáčí na YouTube videa z her, kterýma se tak nějak snažím především pobavit své diváky, případně se s nimi podělit o své herní zkušenosti. Důvodem, proč jsem začal točit na YouTube je, že zhruba od 10 let je hraní počítačových her mým největším koníčkem a v roce 2011, kdy jsem ten YouTube objevil, tak byla videa z her velice populární, tak jsem si řekl, proč bych to nemohl zkusit taky. Založil jsem si tedy vlastní YouTube kanál, začal jsem natáčet z her jako Minecraft, GTA San Andreas a ačkoliv ta videa byla kvalitou otřesná a kvůli svému nízkému věku jsem sklidil i spoustu kritiky, tak jsem si získal i určitý počet fanoušků, který se časem rozšiřoval a kvalita videí se zlepšovala. Časem jsem si založil nový kanál, přestal natáčet z Minecraftu a celkově jsem svou tvorbu posunul o level výš, úspěšně se mi povedlo prorazit i do zahraničí a momentálně mám tedy něco okolo 15 000 odběratelů a celkem 3 500 000 zhlédnutí.

2. Vím, že jsi točil video, ve kterém si vysvětloval, jak vznikla tvoje přezdívka. Ale zajímalo by mě, jestli si měl víc přezdívek nebo jen tuhle jednu ?

Když jsem úplně začínal ve svých 11 letech na YouTube, tak jsem si chtěl vymyslet nějakou rádoby drsňáckou přezdívku a z nějakýho důvodu mě napadlo říkat si prostě a jednoduše "Borec". Každopádně samotnej Borec byl zabranej, tak jsem si k němu musel přidat nějaká čísla. Nakonec jsem se tedy nějak dopracoval k "Borec1222". V listopadu 2011 jsem se potom náhle rozhodl svůj YouTube kanál smazat, což byla určitě dobrá volba, neboť má začátečnická tvorba byla naprosto příšerná. Druhý den jsem si ale založil nový kanál, který jsem si pro změnu pojmenoval "Borec2111", na který jsem natáčel až do roku 2015. Pak jsem se ale rozhodl začít úplně od znova, s novou přezdívkou, protože přezdívka "Borec2111" se mi už v těch 15 letech naprosto příčila. Dlouho jsem dumal, jak bych si měl říkat a nakonec jsem dospěl k tomu, že by to mohl být anagram mého křestního jména. Rozhodoval jsem se mezi několika návrhy, které nakonec můj bratr všechny zkritizoval a navrhl mi "Biron", což se mi na tolik zalíbilo, že jsem si tak svůj nový kanál pojmenoval.

3. Na svém YouTube kanále natáčíš především hry, ale točíš i neherní videa ?

No, na mém kanále jsou zatím pouze dvě neherní videa, a to konkrétně "Debilní Kecy YouTuberů" a video, kde jsou nepovedené záběry. Tahle videa jsem se rozhodl natočit, neboť jsem chtěl nějakým pořádným způsobem poděkovat za 10 000 odběratelů, a tak jsem se domluvil se spolužáky a zhruba 2 týdny jsme to natáčeli. Upřímně mě docela mrzí, že to video nesklidilo nějaký patrný úspěch, protože ještě nikdy mi žádné video nedalo takovou práci a dodnes si myslím, že je to rozhodně nejlepší video, které jsem kdy natočil. Každopádně jsem uvažoval, že bych podobných videí natočil víc, ale řekl jsem si, že si mě lidi oblíbili díky mým videím z her, i v samotném názvu mého kanálu mám "Gaming", a tak jsem se rozhodl, že vlogy dám zatím k ledu, protože celkově jsem i člověk, který si rád hlídá své soukromí.

4. Můžeš říct, na co se přesně tvůj kanál zaměřuje ? Vím, že máš herní videa s komentářem, pak nějaká vtipná videa. Takže vlastně děláš od všeho něco ?

Můj kanál se na nic nezaměřuje, celkově prostě točím z těch her všechno, co mě napadne. Natáčím videa, kde recenzuju různé hry a ukazuju herní základy. Natáčím videa z Terrarie, která jsou určena pro zahraniční publikum. Natáčím top kompilace, funny moments, let's playe, ukázky módů a misí a v nedávné době jsem začal i s názorovými videi. Když dostanu nápad, tak natočím i nějaký ten skeč, takže celkově svým kanálem chci oslovit co nejširší publikum a to jak to zahraniční, tak i to české a slovenské.

5. Jestli můžeš prozradit něco, co plánuješ do budoucna. Třeba nějaké nové série nebo pokračování v těch stávajících ?

Určitě plánuji nadále pokračovat v top kompilacích, zejména z GTA San Andreas, ale časem do toho zakomponuji i další hry. Pak samozřejmě Bironova Herní Degustace, Bironázory, videa z Terrarie. Dále se chci i hodně zaměřit na videa z WTLS a z GTA 5 a časem uvažuji i obnovit mojí starší sérii "Zprávy ze San Andreas", kde bych v GTA San Andreas podobě parodoval světové události a různé reportáže.

6. Všiml jsem si, že máš asi nejvíce videí o hře GTA: San Andreas. Proč tomu tak je ?

GTA San Andreas je pro mě naprostá srdcovka a celkově i moje nejoblíbenější hra. Je to i první pořádná hra, kterou jsem v životě hrál a už v dětství mi to přišlo jako něco úžasného, ať už kvůli herním možnostem, ať už kvůli rozsáhlé mapě, ať už kvůli příběhu. Je to prostě hra, u které jsem strávil nejvíc času a nasbíral co nejvíce herních zkušeností, ať už tím, že singleplayer jsem dohrál asi 10x nebo tím, že v multiplayeru jsem nahrál něco přes 2000 hodin. Proto jsem se rozhodl, že budu natáčet videa především z této hry, protože jsem se chtěl nějakým způsobem o své zkušenosti podělit i s ostaními, do toho jsem se to ještě pokusil pojmout i nějakým humorným způsobem a jsem opravdu rád, že to tedy nakonec sklidilo svůj úspěch.

7. Mohl by si vyjmenovat aspoň 3 mise, který sis v San Andreas fakt užil ?

Mám v plánu o tom točit samostatné video, každopádně mezi mé nejoblíbenější mise patří jednoznačně Black Project, Breaking the Bank at Caligula's a poslední mise End Of The Line. To jsou prostě naprosto bombově promakané mise, na které jsem se během hraní příběhu vždycky nejvíc těšil.

8. Jaký máš názor na ostatní GTA hry ? Třeba na GTA IV nebo V ?

Celou GTA sérii naprosto uznávám, je to prostě série, kterou zná naprosto každej a díky které vzniklo i spousta jiných herních sérií. Mezi mé oblíbené díly kromě GTA San Andreas patří určitě ještě GTA 5, GTA Vice City a GTA III. Na GTA IV mi nejvíce vadila ta depresivní atmosféra, špatná hratelnost a celkově problémy s instalací a kompatibilitou. Jak jsem se koukal, tak GTA IV je určena pouze pro Windows XP a Vista a já jakožto uživatel Windows 10 jsem si teda GTA IV už dlouho nezahrál.

9. Mnoho lidí by mohlo zajímat, jak natáčíš, přes jaké programy a jestli máš třeba herní PC ? 🙂

Dlouhou dobu jsem videa natáčel přes Fraps, jako asi každej. Každopádně mi Fraps časem přestal vyhovovat, a tak jsem si koupil nový počítač, abych mohl přejít na ShadowPlay, což je podle mě nejkvalitnější nahrávací program ze všech, navíc je i velmi uživatelsky přívětivý. Samozřejmě je určen pouze pro silnější grafické karty od NVIDIA, kterou můj nový počítač má. Co se týče mého počítače, tak nemám PC sestavu, ale nechal jsem si ho složit a co se týče komponentů, tak GPU mám GeForce GTX 960, procesor Intel Core i5-6500 a RAM mám 8 GB, takže na tom bez problému utáhnu i nejnovější hry. Videa edituji přes Camtasia Studio 8.

10. No tak já si myslím, že to asi už bude stačit. Přeju ti, aby si měl hodně zhlédnutí, ještě víc než máš teď. Přeju ti více odběratelů, protože si to fakt zasloužíš. 🙂 No a pokud by si chtěl ještě něco říct na závěr, tak teď máš prostor. Birone, děkuji za rozhovor. 🙂

Já mockrát děkuji, doufám, že jsem se příliš nerozkecal a že se čtenářům bude rozhovor líbit. Kdyžtak se můžete podívat na můj YouTube kanál BironGaming a na závěr bych už možná jen řekl, aby jste nesoudili hry podle grafiky a hráli to, co vás opravdu baví. Mějte se! 🙂
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama